indahnesia.com - Discover Indonesia Online

    
You are currently in > Forum > Het visumgebeuren > View topic

17-01-2015 18:16 · [news] Three more bodies of AirAsia victims to Surabaya hospital  (1 reaction)
17-01-2015 01:23 · [news] Fuel prices lowered, again  (2 reactions)
17-01-2015 00:14 · [news] President dismisses Sutarman as national police chief  (0 reactions)
16-01-2015 12:44 · [news] Alleged terrorists shot dead three villagers in Poso  (3 reactions)
16-01-2015 02:15 · [news] Indonesia to execute six drug convicts  (0 reactions)

indobule
User
spacer line
 

Hi,

Ik wil dit jaar trouwen met mijn Javaanse vriendin (als moslim, dus rechtsgeldig in Indonesie).

Ik heb ergens gelezen dat je op deze manier een KITAS kunt 'krijgen'. Klopt dit? Wat is de procedure en hoeveel kost dit ongeveer? Momenteel sponsort mijn Balinese werkgever mijn KITAS maar misschien hoeft dat dus volgend jaar niet meer?

Bedankt voor jullie hulp



Malam
User
User icon of Malam
spacer line
 


On 21-10-2013 06:45 indobule wrote:
Hi,

Ik wil dit jaar trouwen met mijn Javaanse vriendin (als moslim, dus rechtsgeldig in Indonesie).

Ik heb ergens gelezen dat je op deze manier een KITAS kunt 'krijgen'. Klopt dit? Wat is de procedure en hoeveel kost dit ongeveer? Momenteel sponsort mijn Balinese werkgever mijn KITAS maar misschien hoeft dat dus volgend jaar niet meer?

Bedankt voor jullie hulp



http://indonesie.nlambassade.o(...)jk-in-indonesie.html

Huwelijk in IndonesiŽ

Volgens de Nederlandse wet bent u alleen gehuwd als uw huwelijk is gesloten voor een ambtenaar van de Burgerlijke Stand (BS). Het staat u vrij of u daarna nog in de kerk wilt trouwen of niet. Een andere volgorde is niet mogelijk In IndonesiŽ is dat anders. Een huwelijk kan niet bij de burgerlijke stand (in het Indonesisch: Catatan Sipil) of KUA geregistreerd worden, als er vooraf geen religieus huwelijk is gesloten. (Art. 2 van de Indonesische huwelijkswet van 1974).

Huwelijk tussen een Nederlander en een Indonesisch Staatsburger

In IndonesiŽ is het niet toegestaan dat personen van verschillende geloven met elkaar trouwen. Wil een buitenlander in IndonesiŽ trouwen met een Indonesisch onderdaan dan wordt van deze buitenlandse partner verwacht dat de deze het geloof van de Indonesische huwelijkspartner aanneemt. (Het is wel toegestaan dat een moslim man huwt met een vrouw met een andere religie).

Een Islamitisch huwelijk alleen is niet rechtsgeldig, je kan er geen Kitas op krijgen, wil je volgend jaar met je vrouw verhuizen naar Nederland, dan ben je voor de Nederlandse wet ook niet getrouwd.



Yogya-Bali
User
User icon of Yogya-Bali
spacer line
 

Indonesische documenten en acten zijn pas geldig nadat ze zijn gelegaliseerd bij verscheidene ministeries en de Nederlandse ambassade. Zie link djavaconsults.nl hiernaast links.



spacer line  


On 21-10-2013 06:45 indobule wrote:
Hi,

Ik wil dit jaar trouwen met mijn Javaanse vriendin (als moslim, dus rechtsgeldig in Indonesie).

Ik heb ergens gelezen dat je op deze manier een KITAS kunt 'krijgen'. Klopt dit? Wat is de procedure en hoeveel kost dit ongeveer? Momenteel sponsort mijn Balinese werkgever mijn KITAS maar misschien hoeft dat dus volgend jaar niet meer?

Bedankt voor jullie hulp

Zo lang je in loondienst werkt is je verblijfstatus gedekt door de "werkvergunning" gebaseerd op de sponsorschap van je werkgever.
Je kan pas een andere verblijfstitel krijgen( Kitas IKUT ISTRI-Suami ) als je echtgenote /echrgenoot je sponsor bent.
Voorlopig zou ik (persoonlijk) kiezen voor de "sponsorschap"van de werkgever.
En t.z.t pas overgaan naar de Ikut Istri/Suami KITAS ,
Na 2 jaar in huwelijksbootje met je vrouw kan je zelfs werken, en dat heb je al gevonden bij je huidige baas ( hou die kontakt warm).



bisa dicek of makemyday .

Yerun
User
User icon of Yerun
spacer line
 


Na 2 jaar in huwelijksbootje met je vrouw kan je zelfs werken, en dat heb je al gevonden bij je huidige baas ( hou die kontakt warm).
Die wet is goedgekeurd, maar word niet uitgevoerd Kemenakertrans. Ik ben niet diegene die door mijn arrestatie door de immigratie een proefproces wil uitlokken, en tot op heden heeft niemand dat gedaan. Ik zou altijd een KITAS+werkvergunnning regelen via een werkgever i.p.v. je vrouw, ook al is de wetgeving er wel.



indobule
User
spacer line
 

OK, dus even voor de duidelijkheid:

Wanneer ik getrouwd ben met een Indonesische, kan mijn vrouw mijn verblijf 'sponsoren'.
Na 2 jaar huwelijk, kan zij ook een werkvergunning 'sponsoren'.

Is dat correct?



guna2
User
User icon of guna2
spacer line
 


On 21-10-2013 11:27 indobule wrote: Na 2 jaar huwelijk, kan zij ook een werkvergunning 'sponsoren'. Is dat correct?

Nee. Tenzij ze ook daadwerkelijk je werkgever is. Life's a bitch.



Yerun
User
User icon of Yerun
spacer line
 

indobule; volgens de huidige wetgeving WEL, maar die wet word NIET uitgevoerd door het Departement van Arbeid, en dus zou je er officieel voor opgepakt kunnen worden wegens overtreding van de immigratiewet; maximaal 15 jaar cel/deportatie en dat soort ongein.



Yerun
User
User icon of Yerun
spacer line
 


On 21-10-2013 11:50 guna2 wrote:

[quote removed]

Nee. Tenzij ze ook daadwerkelijk je werkgever is. Life's a bitch.
Dan wel, maar dan moet je even een PT met minimaal 250 miljoen rupiah opzetten. Kan ook.



indobule
User
spacer line
 

Ah, OK, dat verheldert de zaak. Deze constructie zou voor mij dus niet direct werken, en dus toch maar de KITAS van mijn werkgever blijven gebruiken.

Bedankt voor jullie reacties.



guna2
User
User icon of guna2
spacer line
 


On 21-10-2013 11:57 Yerun wrote: Dan wel, maar dan moet je even een PT met minimaal 250 miljoen rupiah opzetten. Kan ook.

Ik weet het absoluut niet zeker, maar ik heb begrepen dat het werken mag in het bedrijf van je vrouw (en vermoedelijk zonder werkvergunning). Het is allemaal volstrekt onduidelijk. En als de wet wel bepaalt dat je mag werken, heb je dan nog steeds een werkvergunning nodig? Het lijkt mij van wel. En moet je dan die USD 2000 schokken?



Yerun
User
User icon of Yerun
spacer line
 

Die wetgeving ken ik niet, zijn dat artikelen in de gewijzigde immigratie-wet van 2006?



guna2
User
User icon of guna2
spacer line
 


On 21-10-2013 12:35 Yerun wrote: Die wetgeving ken ik niet, zijn dat artikelen in de gewijzigde immigratie-wet van 2006?

Weet ik veel. Ik snap er niets meer van. Ik heb nooit ergens duidelijk gelezen dat een WNA die is gehuwd met een WNI na twee jaar een KITAS kan aanvragen (dat dus wel) en een werkvergunning kan krijgen op basis van dat huwelijk. Ik heb wel ergens gelezen dat die WNA mag helpen in het familiebedrijf, maar of dat met of zonder werkvergunning is, weet ik niet. En of het waar is, weet ik ook niet. Wie het wel weet, mag het zeggen. Pak Surya?



Yerun
User
User icon of Yerun
spacer line
 


On 21-10-2013 12:18 indobule wrote:
Ah, OK, dat verheldert de zaak. Deze constructie zou voor mij dus niet direct werken, en dus toch maar de KITAS van mijn werkgever blijven gebruiken.

Bedankt voor jullie reacties.
Kleine moeite, groot genot. Althans, als je het mij vraagt.



spacer line  


On 21-10-2013 12:35 Yerun wrote:
Die wetgeving ken ik niet, zijn dat artikelen in de gewijzigde immigratie-wet van 2006?

Waarschijnlijk in de immigratiewet van 2011.

Kan je zo plukken van internet.
G2 , de wet is al ingevoerd, alleen moet men het "kortsluiten"met de Dep Tenaga Kerja voor de "Werkvergunning" .
Het is ook nodig want als de ene wet je toelaat om in Indonesia te wonen/verblijven bij je Indon. vrouw/man heb je altijd een een aparte werkvergunning nodig.
Procedure/ijin-vergunning zijn ook duidelijk beschreven.

Voor de zekerheid moet men goed laten informeren en houden aan de regels .



bisa dicek of makemyday .

Anorak
User
User icon of Anorak
spacer line
 

Schrap dat zonder werkvergunning maar. Dat schijnt nog steeds niet te kunnen.
Wat wel kan is een PT en een aanmelding voor een work permit. Hiervoor heb je wat papierwerk te doen en in dat geval krijgt de PT doorgaans wel de toestemming een buitenlander in te huren. Overleggen van opdracht aan de PT en het contract met de niet IndonesiŽrs.



Where there is a will there will be relatives.

Malam
User
User icon of Malam
spacer line
 

Zo als ik al aan gaf Emoticon: Yes!
Er wordt het ťťn en ander uitgestort over je koppie.
En zelfs de specialisten zijn het niet eens wat kan/mag en wat niet.
Even onder ons waar heb je je liefje die nu zwanger van je is ontmoet?
Ik bedoel in welke gelegenheid Emoticon: Blush



indobule
User
spacer line
 

Hm OK, meeste zaken zijn niet haalbaar in mijn situatie dus voorlopig maar gewoon via mijn werkgever de KITAS aanvragen.

Reden hiervoor was dat in het ideale geval (haha, wat dacht ik?) ik mijn werkgever de kosten voor het KITAS kon besparen, en ik dat bedrag dan op een andere manier terug zou kunnen zien.

Bedankt voor jullie reacties!



mikail
User
spacer line
 


Op 21-10-2013 07:35 schreef Yogya-Bali:
Indonesische documenten en acten zijn pas geldig nadat ze zijn gelegaliseerd bij verscheidene ministeries en de Nederlandse ambassade. Zie link djavaconsults.nl hiernaast links.


Hoi, kan iemand mij helpen ik wil trouwen en wonen in Jakarta mijn verloofde komt daar vandaan, maar ik word een beetje gek van de papieren werk. Welke papieren heb ik nodig precies om daar te kunnen trouwen,AUB Emoticon: Stupid Emoticon: Stupid




You have to be logged in to post a message. You can login by clicking here.
If you do not have an account yet, you can register yourself here.



76,136,975 topic views - 234,295 posts - 13,691 topics - 25,185 members - last post @ 18-10-2019 06:07 CET

Created by indahnesia.com · feedback & contact · © 2000-2019
Other websites by indahnesia.com: ticketindonesia.info · kamus-online.com · indonesiepagina.nl · suvono.nl

124,576,289 pageviews Discover Indonesia Online at indahnesia.com